Odpowiedzialność

Zrównoważony rozwój. Z czystym sumieniem.

Zrównoważony rozwój to coś więcej niż tylko ochrona środowiska. Oznacza on dla nas uważne podejście do potrzeb rynków i naszych Klientów. Z tego powodu, poza ekologią, główną rolę odgrywają dla nas także aspekty ekonomiczne i kwestie o znaczeniu społecznym.

Nasza maksyma Greenline oznacza przyszłościowe myślenie, tworzenie wartości rynkowych, a dla naszych Klientów nadzwyczajne szanse na rynku. Wpływ na zrównoważony rozwój wywierają bowiem energooszczędne systemy okienne, bezołowiowe stabilizatory oraz inteligentne koncepcje recyclingu.

Nasze produkty spełniają najwyższe wymagania w zakresie izolacyjności termicznej. Wyróżnia je pozytywny bilans CO2 i wyważony stosunek ceny do wydajności przy zachowaniu jakości premium. Dzięki temu, z nadwyżką spełniają one funkcjonalne wymagania rynkowe producentów okien, architektów, deweloperów i konsumentów.

Już od około dziesięciu lat produkujemy profile z tworzyw sztucznych na bazie bezołowiowych stabilizatorów cynkowo-wapniowych Greenline. Od roku 2004 całkowicie wyeliminowaliśmy ołów w systemach wszystkich naszych marek.

Świadomie wykorzystujemy w produkcji profili materiał pochodzący z recyclingu. Nasze specyficzne know-how pozwala na produkowanie jeszcze lepszych produktów i jest synonimem oszczędnego gospodarowania surowcami i odpowiedzialnego działania. Zawarty w profilu materiał, pochodzący z recyclingu, powoduje przeciętnie o 90% mniejszą emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z konwencjonalnym tworzywem sztucznym.

Nasz firma – jako założyciel ogólnoniemieckiej inicjatywy na rzecz recyklingu – gwarantuje ponowne wykorzystanie starych okien z tworzywa sztucznego w zamkniętym obiegu.

KÖMMERLING jest świadomy  swojej roli rynkowego lidera i aktywnie wdraża różne aspekty globalnego trendu zrównoważonego rozwoju.

Naszym celem jest dostarczenie naszym Partnerom i ich Klientom ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań systemowych, na które można się bez wahania zdecydować. Rozsądnie i odpowiedzialnie – z czystym sumieniem.

KÖMMERLING

Ekonomia, elegancki design, funkcjonalność, parametry fizyczno-mechaniczne, ochrona środowiska oraz pełna odpowiedzialność za zasoby naturalne są dla nas najwyższymi priorytetami. Jak przystało na firmę z ponad 100-letnią tradycją, nie spoczywamy na laurach i wciąż umacniamy naszą pozycję – wiodącego producenta profili okiennych i drzwiowych z tworzyw sztucznych.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Profine Polska Sp. z o. o.
ul. Strachowicka 40
54-512 Wrocław

Telefon: +48 71 347-11-60 do 63
Fax: +48 71 354-71-62
E-mail: biuro@profine.pl

Back to Top